nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023

PAP

dodane 04.06.2012 09:55

Czeski pociąg

Piłkarska reprezentacja Czech na Euro 2012 przyjechała specjalnym pociągiem.

Luksusowy pociąg, pomalowany w czeskie barwy i symbole narodowe nawiązujące do Euro 2012, zatrzymał się na strzeżonym przez policję i ogrodzonym wcześniej bramkami peronie nr 1.

Na wysiadających piłkarzy czekał czerwony dywan oraz wiceprezydent Wrocławia Michał Janicki, który dostał od piłkarzy koszulkę ich reprezentacji. Zespół powitały także oklaski, okrzyki "Cesi do toho!" oraz komunikat w języku czeskim z dworcowych głośników, w którym drużynie życzono m.in. zwycięstw i miłego pobytu.

Pomimo padającego deszczu na drużynę, oprócz dziennikarzy, czekało około 200 kibiców i łowców autografów, którzy liczyli przede wszystkim na zdobycie podpisów Petra Cecha, Milana Barosa i Tomasa Rosicky'ego. Czeskich piłkarzy powitały również drużyny młodych zawodników i zawodniczek piłkarskiego Śląska Wrocław.

Grupowi rywale Polaków przeprowadzą we Wrocławiu jeszcze dwa otwarte treningi, które zostały zaplanowane na 9 i 13 czerwca. W stolicy Dolnego Śląska rozegrają wszystkie trzy spotkania fazy grupowej: 8 czerwca z Rosją, 12 z Grecją i 16 z Polską.

 

« 1 »

TAGI: EURO 2012

oceń artykuł Pobieranie..