nasze media Najnowszy numer MGN 03/2020

PAP

dodane 03.06.2012 08:43

Papież do uczestników "Lednicy 2000"

Życzę, by zapłonął w was ogień Bożego Miłosierdzia, napełnił was pokojem, mocą i nadzieją - powiedział papież Benedykt XVI w orędziu wyemitowanym w trakcie trwającego w sobotę Spotkania Młodych Lednica 2000. Pod Bramę-Rybę przyjechało ok. 60 tys. osób.

Spotkanie na Polach Lednickich w Wielkopolsce zorganizowano pod hasłem "Miłość Cię znajdzie". W tym roku poświęcono je Bożemu Miłosierdziu i św. siostrze Faustynie.

"W obliczu Jezusa Miłosiernego znajdujcie odpowiedź na wasze pytania, niepokoje i wizję szczęścia. Wiem, że pragniecie, by doświadczenie Lednicy, z którego wyrasta szkoła formacji wiary dojrzałej owocowało wspólnotą nowego ruchu, jaki rodzi się w Kościele. Wam wszystkim i waszemu spotkaniu z serca błogosławię" - powiedział papież w wyemitowanym w trakcie spotkania orędziu.

Spotkanie oficjalnie rozpoczęło się w sobotę po południu od wystrzału z armaty Bractwa Kurkowego i bicia lednickiego dzwonu. W procesji niesiono relikwie świętych i błogosławionych. Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przywiozły kilkadziesiąt relikwiarzy z relikwiami św. siostry Faustyny.

Pod Bramę-Rybę przywieziona została m.in. zakonna obrączka świętej a także konfesjonał przy którym się spowiadała. Przybyli na Lednicę otrzymali specjalne wydanie "Dzienniczka" s. Faustyny oraz pierniki z hasłem tegorocznego spotkania.

Na Lednicę trafiła w sobotę replika chrzcielnicy z wadowickiej bazyliki Ofiarowania NMP, z której ochrzczony został Jan Paweł II.

"Tutaj, gdzie Polska została ochrzczona spotyka się, przed 1050 rocznicą chrztu Polski, chrzest Polski i chrzest Jana Pawła II. Chrzcielnica została poświęcona przez kard. Dziwisza" - powiedział organizator spotkania, dominikanin ojciec Jan Góra.

Jezioro Lednica uznawane jest za jedno z miejsc, w których Mieszko I mógł przyjąć w 966 roku chrzest.

Sprawowanej w trakcie spotkania mszy św. przewodniczył prymas Polski abp Józef Kowalczyk.

Na zakończenie spotkania uczestnicy z całej Polski, a także m.in. z Anglii, Białorusi, Czech, Holandii, Niemiec, Litwy, Portugalii i USA, dokonali wyboru Chrystusa. Jest to element towarzyszący spotkaniom na Lednicy od samego początku.

Ogólnopolskie Spotkania Młodych Lednica 2000 odbywają się od 1997 roku. Rokrocznie uczestniczy w nich od kilkudziesięciu do ponad 150 tysięcy osób.

« 1 »
 • luk1407
  03.06.2012 11:06
  ROSJA i CHINY połączą siły, wybuchnie WOJNA ŚWIATOWA, Chiny już obmyślają plan tej wojny i ZNISZCZĄ miasta na zachodzie, będzie to konflikt NUKLEARNY, Unia Europejska (WIELKI BABILON w Apokalipsie św. Jana) upadnie, zostanie zdominowane przez te dwa państwa, na niebie ukaże się Wielki Cud ZNAK KRZYŻA - a każdemu człowiekowi na ziemi zostaną ukazane jego GRZECHY, tak jak są one widziane przez Boga, BENEDYKT XVI będzie musiał ustąpić, na jego miejscu zasiądzie - oszust FAŁSZYWY PROROK, spisek już w tej chwili jest przygotowywany w Watykanie, istnieje grupa bardzo wpływach ludzi, pod przewodnictwem ANTYCHRYSTA, która zamierza wprowadzić NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, dąży do utworzenia rządu światowego, to przez nich był inspirowany KRYZYS FINANSOWY oraz to oni WYWOŁALI konflikty na Bliskim Wschodzie, żeby przejąć kontrole nad tymi państwami, ZNAKIEM BESTII będą CHIPY które będą umożliwiać dostęp do pieniędzy, robienie zakupów a w rzeczywistości będą służyć do kontrolowania nas, mamy się tego wystrzegać (I sprawia, ze wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawa rękę lub na czoło i ze nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii Ap 18.16-17) szukajcie orędzi OSTRZEŻENIE, które otrzymuje od JEZUSA CHRYSTUSA, wizjonerka z Irlandii, MARIA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019