nasze media Najnowszy numer MGN 11/2018

MGN 06/2012

dodane 16.05.2012 15:34

Tego Ducha się nie boimy

Jest taki Duch, bez którego nie umiemy nic. Nie umiemy kochać, nie umiemy się szczerze cieszyć. Nie umiemy być ludźmi. Podobno dzieci lubią bać się duchów. Ale pomyślcie logicznie. Jak bać się czegoś, czego nie widać, czego nie można dotknąć a więc co i nas też nie może dotknąć? Jest tylko jeden Duch, który istnieje naprawdę.

Przedstawiany najczęściej pod postacią gołębicy, z ptakiem jednak nie ma nic wspólnego. Ten Duch jest Osobą i każdemu jest koniecznie potrzebny. Bez Niego nie potrafimy nic. Nie potrafimy być dobrzy, szczęśliwi, odważni w wierze.


Pamiętacie Apostołów? Gdy ukrzyżowano ich Mistrza i Nauczyciela, wtedy prawie wszyscy ze strachu uciekli i zaryglowali się w Wieczerniku. Więc Pan Bóg posłał im swojego Ducha. Gdy zstąpił na nich w postaci ognia, z Wieczernika wyszli całkiem inni ludzie. Prosto w oczy potrafili powiedzieć Żydom: „To wy, własnymi rękami ukrzyżowaliście Jezusa, ale On żyje”. I odtąd odważnie głosili, to, czego się od Niego nauczyli.


W ostatnią niedzielę maja będzie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niektórzy z Was w tym roku będą bierzmowani i przeżyją osobiste Zesłanie Ducha Świętego. Wielu przyjmie bierzmowanie za rok, za dwa albo za kilka lat. Po co nam ten sakrament? Ojciec Jarosz na str. 7–8 mówi: „po to, żebyś nie był półchrześcijaninem”. Żebyś miał odwagę przyznać się do Jezusa. Zawsze. W każdej sytuacji. Marcin Jakimowicz znalazł ludzi, których zapalił Duch Święty (str. 9-14), którzy pozwolili kierować Mu swoim życiem.
Duch Święty jest bardzo blisko każdego z nas, ale codziennie zaczynaj dzień w imię Ojca, i Syna, i DUCHA ŚWIĘTEGO. I proś, by Duch Święty był Twoim osobistym GPS-em, byś wiedział, którędy iść przez życie. Byś miał odwagę być dobrym i byś umiał żyć po Bożemu.

Pozdrawia Was Gabi Szulik
i życzy, byście pozwolili kierować się
Duchowi Świętemu
 

« 1 »
oceń artykuł
 • 1234
  16.05.2012 17:03
  Świetne artykuły w tym Mły Gościu i ciekawe dodatki
  doceń 1
 • dawid12345
  19.05.2012 19:29
  świetna strona.Dzięuję wam za wydawanie Małego Gościa.W Małym Gości są bardzo ciekawe artykuły. W najnowszym Gościu Są ciekawe artykuły o Duchu Świętym
  doceń 0
 • dawid
  27.05.2012 13:30
  po prostu świetne artykuły
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 17.11.2018
  łączna liczba komentarzy: 104
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 5
  katolikwojownik