nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021
dodane 14.05.2012 11:23

Laskowisko w Laskach

19 maja w Ośrodku dla Niewidomych w Laskach - Integracyjne Laskowisko oraz Miting Jazdy Konnej Olimpiad Specjalnych

Termin i miejsce: 19 maja 2012 r. OŚRODEK DLA NIEWIDOMYCH W LASKACH, ul. Brzozowa 75, 05-080 Izabelin
Czas trwania:  11.00 – 17.00

Spotkanie ma charakter otwarty dla publiczności, a jego celem jest popularyzacja jazdy konnej jako dyscypliny sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów i zajęć sportowych w roku 2011, a także wspólna zabawa na świeżym powietrzu dla wszystkich uczestników Laskowiska.

W zawodach jeździeckich weźmie udział 28 zawodników z czterech mazowieckich sekcji : Tarant (Laski), Hej Koniku (Bródno), Płaj (Fundacja Hipoterapia) i Ptyś (Fundacja Hippoland). Zawodnicy będą rywalizować w trzech konkurencjach: jazda w stylu angielskim, wyścig sztafet i bieg z przeszkodami. Organizowane przez Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi zawody regionalne są jednocześnie sprawdzianem i eliminacją do zawodów ogólnopolskich.

Na widzów i uczestników Laskowiska czeka szereg atrakcji  rekreacyjnych, między innymi przejażdżki na kucyku, gry i zabawy, prezentacja sprzętu jeździeckiego.

Poprzez organizację zawodów regionalnych na terenie Ośrodka dla Niewidomych w Laskach, Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi chce zwrócić uwagę na fakt, iż osoby niewidome, a także osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą żyć i funkcjonować jako pełnoprawni  i  wartościowi członkowie społeczeństwa, pragnący w pełni korzystać z życia sportowego i społecznego. Możliwość spotkania się w czasie  pikniku pozwoli szerzej poznać ich możliwości i potrzeby.

Już tradycyjnie 15 maja jest dniem świątecznym w Laskach. Tego dnia przypada 51 rocznica śmierci Matki Elżbiety Róży Czackiej, a w tym roku dodatkowo 90-lecie założenia Ośrodka dla Niewidomych w Laskach. Obchody rocznicy rozpocznie uroczysta Msza Święta  w Kaplicy Matki Bożej Anielskiej.

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi założyła hrabianka Róża Czacka. Początek działalności Towarzystwa to lata 1910-1911. Zgodnie ze Statutem Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi ma na celu otaczanie niewidomych i ociemniałych wszechstronną opieką w zaspokajaniu ich potrzeb edukacyjno-wychowawczych, rehabilitacyjnych, socjalnych i religijnych. Realizując swoje zadania Towarzystwo prowadzi między innymi ośrodek w Laskach oraz placówki w Rabce, Gdańsku-Sobieszewie, Żułowie i Niepołomicach. W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Laskach Towarzystwo przygotowuje do samodzielnego życia ponad 240 niewidomych i słabo widzących dzieci pochodzących z terenu całej Polski. Blisko połowa wychowanków jest dotknięta dodatkowymi bardzo ciężkimi schorzeniami. www.laski.edu.pl

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione