nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022
dodane 08.05.2012 14:34

Koncert Rodzinny „Bądź jak Jezus!”

7 czerwca odbędzie się Ekumeniczny Koncert Rodzinny „Bądź jak Jezus!”

Miejsce: Mysłowice, Kąpielisko Słupna

Czas: 7 czerwca

Koncert „Bądź jak Jezus!” po raz pierwszy odbył się w 2010 roku i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Śląska. Po raz pierwszy w tym roku gościem koncertu będzie zagraniczny zespół. LEELAND, grający rock progresywny z bardzo wyraźnym ewangelicznym przesłaniem, jest obecnie jednym z najpopularniejszych zespołów chrześcijańskich w USA.  Członkowie grupy pochodzą z Teksasu, a ich założyciel, Leeland Dayton Mooring, jest autorem prawie całości repertuaru grupy. LEELAND czterokrotnie był nominowany do Nagrody Grammy. Ich występ w ramach „Bądź jak Jezus!” będzie zarazem jedynym koncert zespołu w Polsce. Oprócz gości zza oceanu, w ramach tegorocznego Koncertu zagrają znakomici polscy muzycy, którzy będą promować projekt Wniebowzięci – inicjatywę, w ramach której wykonawcy, a zarazem autorzy słów i kompozycji, połączyli swoje talenty, by podzielić się owocami wiary i opowiedzieć o tym, jak powierzenie swojego życia Bogu zmieniło ich i nieustannie kształtuje. Są to m.in.: Mietek Szcześniak, Monika Kuszyńska, Mate.O, Agnieszka Grączkowska, Kasia Lampert. W czasie Koncertu „Bądź jak Jezus!” wystąpi także zespół Anty Babylon System, który niedawno wydał swoją nową płytę, raper Besiu, a specjalnie dla najmłodszych słuchaczy zagrają Trąbki Jerycha.

W czasie Koncertu oprócz świetnej muzyki nie zabraknie czasu na wspólną modlitwę, słuchanie Słowa Bożego i osobistych doświadczeń tych, którzy spotkali Jezusa. Będzie także okazja do kupienia wartościowych książek i płyt, zjedzenia smacznej przekąski oraz zabawy dla najmłodszych.

Organizatorem Koncertu jest Fundacja Światło-Życie, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Abp Metropolita Katowicki Wiktor Skworc, Poseł do Parlamentu Europejskiego Prof. Jerzy Buzek oraz Prezydent Mysłowic Edward Lasok.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione