nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 01.05.2012 20:50

Praca nad charakterem

Potrafię wybaczyć i znieść wiele, ale muszę dopracować w sobie pewne rzeczy, szczególnie panowanie nad złością. Jak można popracować nad charakterem? Nastolatka

Cieszę się, że potrafisz przebaczać. To bardzo, bardzo ważne. Jeśli chodzi o panowanie nad złością, to najlepszą metodą jest wyrzucenie z siebie złych emocji. Są osoby, które wybiegają z mieszkania, przebiegną kilka razy koło domu i już im lepiej. Inni biorą piłkę, wrzucają do kosza, zmęczą się i już lepiej. Jeśli nie da się wyjść z domu, to dobrze mieć coś, co zastąpi worek treningowy i w niego mocno uderzać. Pewna dziewczyna zdejmowała oparcie z kanapy i biła je, ile siły. Złe emocje należą do życia. Ważne, by nad nimi panować, ale nie trzeba ich tłumić, tylko lepiej wyrzucać. Jeśli zaś chodzi o charakter, to należy nad nim pracować bardzo, bardzo powoli, łagodnie, krok po kroku. To zadanie na całe życie. Jednocześnie trzeba siebie akceptować, rozwijać to, co w nas dobre.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.p


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10