nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021

Gabriela Szulik

dodane 25.04.2012 16:31

Solidarni z Białorusią

Kilkaset osób, w tym wielu studentów, zebrało się samym sercu Warszawy, by uczestniczyć w koncercie „Solidarni z Białorusią”.

Przed sceną ustawioną przy Pałacu Kultury powiewały białoruskie flagi. Dla wolnej Białorusi zagrali polscy i białoruscy wykonawcy: Maleo Reggae Rockers, R.U.T.A., Paula i Karol, Habakuk, Vavamuffin, Zmicier Wajciuszkiewicz i Wz Orkiestra, Vinsent oraz Recha.

– Chcemy pokazać, że można. Żeby młodzi Białorusini, którzy to tu razem z nami organizują, mogli kiedyś taki koncert zorganizować u siebie – powiedziała Marlena Nowak z Inicjatywy Wolna Białoruś. – To symbol solidarności Polaków z Białorusinami. Nasi przyjaciele na Białorusi potrzebują wsparcia, pomocy i chcemy im to w ten sposób okazać. Dać im odrobinę otuchy, nadziei, by dalej działać – tłumaczyła.

Koncert w Warszawie zorganizowano w minioną niedzielę po raz szósty. Podobne imprezy odbyły się też w Gdańsku i w Szczecinie.
Podczas warszawskiego koncertu zbierano podpisy pod petycją, by kraje Unii Europejskiej wspólnie sprzeciwiały się białoruskiemu reżimowi Aleksandra Łukaszenki.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione