nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

KAI/p

dodane 23.04.2012 10:34

„Mały Gość” wyróżniony - Feniks 2012

Wydana przez „Małego Gościa” książka „Pamiętnik papieskiego anioła” Pawła Zuchniewicza otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2012.

„Błyskotliwa, pełna niecodziennego czaru, opowieść o Karolu Wojtyle. Znakomity pomysł, by z perspektywy Anioła Stróża spojrzeć na rozwój i wydarzenia tkające codzienność przyszłego papieża, rozrósł się w narrację zmuszającą młodych czytelników do skupionej uwagi i być może nawet dziecięcej zadumy. Książka – z płytą, na której czyta ten niebieski pamiętnik Krzysztof Ziemiec – łączy w atrakcyjną całość walory wychowawcze z typowo religijnymi” – tak brzmiało uzasadnienie wyróżnienia dla „Małego Gościa”.

Uroczyste wręczenie statuetek i dyplomów laureatom odbyło się w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa na warszawskiej Pradze.

W tym roku o nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich ubiegało się aż 59 wydawców, którzy zgłosili niemal 250 tytułów. Wyróżnienia przyznawane są w 11 kategoriach. W sumie nagrodzono niemal 40 autorów, wydawnictw i publikacji.

Złotego Feniksa otrzymał ks. prof. Józef Kudasiewicz, którego „prace naukowe, odwaga duszpasterska oraz wspaniałe kaznodziejstwo stanowią wzór do naśladowania nie tylko dla środowisk ściśle konfesyjnych, ale też dla tych wszystkich, którzy prawdę, dobro i piękno łączą z miłością Stwórcy”.

 

« 1 »

TAGI: FENIKS

oceń artykuł Pobieranie..