nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024

Franek fałszerz

|

MGN 05/2012

dodane 19.04.2012 10:48

Pocieszenie w galerii

Ta kobieta w centrum obrazu to Consolatrix Afflictorum. I wszystko jasne, prawda? Prawda – za czasów autora, Pascala-Adolphe-Jeana Dagnan-Bouvereta (to się nazywa nazwisko, co?), było to jasne.

znajdź fałszerstwo

Ta kobieta w centrum obrazu to Consolatrix Afflictorum. I wszystko jasne, prawda? Prawda – za czasów autora, Pascala-Adolphe-Jeana Dagnan-Bouvereta (to się nazywa nazwisko, co?), było to jasne. Wtedy łacina była normalnym językiem Kościoła. Na całym świecie Msze odprawiane były po łacinie, a i wiele modlitw odmawiało się w tym języku. W tym czasami także Litanię Loretańską. Dlatego też każdy katolik wiedział, że Consolatrix Afflictorum to Pocieszycielka Strapionych.
A z czego to wynika, że widoczna na obrazie Maryja jest pocieszycielką? Rzeczywiście, w pierwszym momencie trudno to zauważyć. Patrzy na swojego małego Syna z łagodnym uśmiechem i nie wygląda jak ktoś, kto kogoś pociesza. Odpoczywa raczej wśród leśnych drzew i słucha anielskiej muzyki. Wraz z Nią słuchają zwierzęta – sarna u stóp Maryi i ptaki, z którymi bawi się mały Jezus.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..