nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024

PAP

dodane 13.04.2012 11:37

Wymieńcie murawy

„Dobra robota” - tymi słowami przebywający w czwartek w Warszawie prezydent UEFA Michel Platini skwitował stan polskich przygotowań do zbliżających się piłkarskich mistrzostw Europy. Ale również zauważył, że na wszystkich czterech stadionach przed rozpoczęciem turnieju powinna zostać wymieniona murawa.

Jak podkreślił Platini, to właśnie ta zielona trawa będzie w centrum uwagi milionów telewidzów podczas turnieju. „Możecie mieć piękne stadiony, dworce, lotniska i autostrady, ale podczas transmisji telewizyjnych najbardziej rzuca się w oczy właśnie murawa, na której grają piłkarze. Występuję tu trochę w waszym imieniu, bo polski zespół gra techniczny futbol i jakość murawy będzie szczególnie ważna” - nieco żartobliwie powiedział Francuz, odnosząc się w ten sposób także do pytań na temat formy i umiejętności Roberta Lewandowskiego.

Michel Platini był w Warszawie w doskonałym humorze i nie stronił od żartów. „Poprosiliśmy o zasunięcie dachu stadionu przed konferencją, bo zanosiło się na deszcz i bałem się, że prezesowi Lacie zmokną włosy” - mówił spoglądając w górę, na dach przykrywający murawę.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..