nasze media Najnowszy numer MGN 12/2022

Kamil Szczurski

|

MGN 10/2003

dodane 11.04.2012 14:46

Samochód na jesień

To na pewno samochód dla Ciebie. Jest duży, nawet bardzo duży, niezwykle dostojny i pięknie wygląda wśród jesiennych liści. Jeździ całkiem szybko, przyspiesza zupełnie przyzwoicie, ale przecież nie to jest najistotniejsze.

Najważniejsze jest to, by było Ci w nim wygodnie. Oczywiście, nie wygodnie jechać. Ależ skąd! Ma być w nim wygodnie słuchać muzyki. I rzeczywiście. 6 głośników wysokotonowych, 7 średniotonowych i 2 głośniki niskotonowe, każdy z własnym, 16 litrowym pudłem rezonansowym. I to wszystko obsługiwane jest przez specjalny system cyfrowy, który odtwarza we wnętrzu samochodu prawdziwe, przestrzenne brzmienie dźwięku. Z siłą 420 watów.

By można było rozkoszować się muzyką do woli, na podłogę położono dywany z owczej wełny. Wnętrze pojazdu wyłożono szlachetnym drewnem, a klimatyzacja dba o to, by w każdej z sześciu stref auta było odpowiednio ciepło bądź chłodno. Do tego każde z miejsc posiada własny system nawiewu, niezależny od pozostałych. Nawet schowek na rękawiczki ma własną klimatyzację. Kierowca też może słuchać muzyki. By mu więc nie przeszkadzało zbytnio w tym prowadzenie samochodu, konstruktorzy postarali się tę czynność maksymalnie ułatwić. Na zdjęciu widać stanowisko pracy kierowcy. Auto wszystko robi samo albo prawie samo.

Przełącza lusterka w tryb nocny, cicho i delikatnie domyka drzwi. Pokazuje drogę na sześcioipółcalowym monitorze systemu nawigacyjnego (w wolnych chwilach można na nim pooglądać telewizję). Oczywiście, dostępna jest cała masa specjalnego wyposażenia, jak choćby centralny, bazujący na DVD system rozrywkowy samochodu. Jak piszą producenci, są dwa rozwiązania technologiczne, które spotkać możecie tylko w RollsRoyce. Pierwsze to elektrycznie chowana statuetka Spirit of Ecstasy – geniusza przyjemności, który jest znakiem firmowym RR i zawsze stoi na „grillu” z przodu maski. Możecie zobaczyć go z bliska przy tytule.

Drugą ciekawostką są koła samochodu. W centrum każdego z nich znajduje się logo marki – dwie splecione litery R. Bez względu na to, w jakiej akurat pozycji są koła, litery zawsze ustawione są prawidłowo. Zobaczcie zresztą sami na zdjęciu. Oczywiście wśród wielu ciekawych informacji o RollsRoyce trudno znaleźć najistotniejszą. O cenie samochodu. Ale może to wcale nie jest takie ciekawe. 

Silnik – 12 cylindrowy, 48 zaworowy z cylindrami w układzie V, o mocy 460 KM (338 kW) i pojemności 6,75 litra.
Prędkość – 240 km/h, 100 km/h już po 5,9 sekundy.
Długość/szerokość/wysokość – 5834/1990/1632 mm,
Masa – 2445 kg.
Średnie zużycie paliwa – 15,9 l na 100 km

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione