nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

MGN 07-08/2003

dodane 10.04.2012 12:01

Tylko dla mężczyzn

Kepha to bractwo żelaznej woli. Stworzone zostało specjalnie dla ojców i synów, by razem przeżywali trudności i niebezpieczeństwa. Zawołaniem uczestników tego ruchu są słowa: Módl się mocno i żyj mocno. Jeśli rozumiesz się dobrze z tatą, ta wiadomość jest dla Ciebie.

Po angielsku: „Pray hard – play hard”. Patronami ruchu są święci Jan Bosco, Piotr Jerzy Frassati i matka Teresa z Kalkuty. Cała trójka pogrywała twardo (dosłownie po angielsku „play hard”). I właśnie o to chodzi w Kepha. Robić to, co trudne, co wymaga dużo wysiłku – bo to daje wiele radości. Pray hard – play hard. Módl się twardo i pogrywaj twardo.

Wtedy będziesz jak Piotr, czyli skała, po aramejsku Kepha. Pięć fundamentów Kepha to skrucha, braterstwo, miłosierdzie, umartwianie i modlitwa. Bractwo rozwija się w stanach Luizjana, Missisipi, Floryda, Teksas, Nowy Jork i Oklahoma. Do Kepha przyjmowani są chłopcy od ósmego roku życia. Spotykają się na rozmaitych imprezach: rajdach, marszach, górskich wyprawach.

A w zwykłym czasie ich więź umacnia codzienna modlitwa, recytacja Koronki do Bożego Miłosierdzia czy różańca, cotygodniowe umartwienia, comiesięczna adoracja, częsta spowiedź i czytanie Pisma Świętego. Założyciel Kepha, Amerykanin Brent Zeringue, jest ojcem sześciu synów i trzech córek, i problem młodzieży szukającej wzoru spędzał mu sen z powiek.

Postanowił założyć organizację, która pokazywałaby ojcom, jak swoich synów zachęcić do wspólnego życia z Bogiem, w myśl zasady, że syn jest obrazem ojca. W ten właśnie sposób powstała Kepha. Po polsku należałoby powiedzieć: ruch skałoszów.

Dla twardych, prawdziwych mężczyzn. Kto chce wiedzieć więcej o Kepha, niech sam sprawdzi na stronie www.kepharock.org Może też napisać, oczywiście po angielsku, do samego założyciela organizacji pod adresem: btzeringue@juno.com

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione