nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

Miodowy i międzywakacyjny ks. Marek

|

MGN 09/2003

dodane 09.04.2012 22:44

Osłodzimy Ci szkolne troski!

Osiągnąłem już ten szczęśliwy wiek, w którym nie muszę chodzić do szkoły. Mam z tego wielką radość. Kiedy widzę, jak w pierwszych dniach września maszerujecie do szkoły, aż serce mi rośnie. Piękny widok - głównie dlatego, że nie ma mnie na tym obrazku.

Wiem, że to nieładnie cieszyć się z cudzego nieszczęścia, ale cóż - je­żeli chcecie być mądrzy, musicie się uczyć. I w szkole, i w domu - innej rady nie ma. Mądrość nie bierze się z powietrza. Wchodzi do głowy przez krzesło. A tak! Tylko ten, kto potrafi długo siedzieć, coś wysiedzi. Wyjątek stanowią ci, którym wiedza wchodzi do głowy przez podłogę.

Osłodzimy Ci szkolne troski!   Mam na myśli tych, którzy ucząc się, chodzą po pokoju z kąta w kąt. Jest jeszcze i trzecia metoda - od razu uprzedzam, i że zupełnie nieskuteczna. Niektórym wydaje się, że mą­drość przedostaje się do głowy przez mur. Tacy pod­chodzą do ściany i na godzinę przed klasówką biją w nią głową. Oczywiście zamiast utrwalić wiedzę, utrwalają guzy.

Rozumiejąc Waszą trudną sytuację, postanowiłem ja­koś Wam pomóc. Stąd w „Małym Gościu" znalazły się wyjątkowe szkolne pomoce: miód na osłodę wszel­kich, ale szczególnie szkolnych przykrości oraz międzywakacyjny kalendarz. Miód możecie spożywać bez obaw, bo jak zdążyłem się dowiedzieć, jest to je­den z niewielu produktów spożywczych, które nigdy się nie psują.

Już jedna kropla miodu naszkolnego czy­ni cuda. Sam jestem tego przykładem. Z kolei z między wakacyjnego kalendarza jasno wynika, że do szkoły chodzi się tylko w przerwach między waka­cjami, dla zabicia nudy płynącej z wiecznie trwających wakacji.

Miodowo i międzywakacyjnie
pozdrawia Was
ksiądz Marek


P.S. Słodko dziękuję za wakacyjne pozdrowienia i miłe słowa. Są one jak miód na moje skołatane serce. Beczka miodu należy się ode mnie uczniom ze szkoły podstawowej w Policznie. Napisaliście miodowo!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..