nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

KAI

dodane 03.04.2012 13:10

Św. Faustyna na planszy

Powstała pierwsza gra planszowa o Bożym Miłosierdziu i św. Faustynie. Jej zadaniem jest nie tylko przybliżenie postaci Świętej, ale przede wszystkim nauka, że dzięki pracy nad sobą i Bożemu Miłosierdziu wchodzimy w bliską relację z Jezusem

Autorem gry jest Paweł Kołodziejski.

- To jest gra, która ma wyjaśnić młodym ludziom istotę Bożego Miłosierdzia - tłumaczy Paweł Czerenko z Polskich Gier Planszowych.Zadaniem graczy jest zdobycie przynajmniej dwóch żetonów-słów z hasła „Jezu ufam Tobie”. Aby tego dokonać, trzeba zbierać żetony z wadami i zaletami charakteru, wymieniać je, pozbywać się żetonów z wadami oraz odpowiadać na zagadki zapisane na kartach do gry. Wygrywa gracz, który wykona zadanie jako pierwszy.Gra planszowa nie jest skierowana tylko do dzieci. Autorzy zachęcają do rodzinnych rozgrywek oraz wspólnego spędzenia czasu.

Będzie ona dostępna w księgarniach, sklepach internetowych, na stronie www.polskiegryplanszowe.pl oraz przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Jej premiera obędzie się w Tygodniu Miłosierdzia.

Św. Siostra Faustyna Kowalska   Św. Siostra Faustyna Kowalska
Obraz z kościoła NMP Królowej Pokoju w Olzie
Henryk Przondziono/GN

« 1 »