nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 02.04.2012 17:07

Najlepsze szkolne gazetki

Już 17 razy w Wałbrzychu rywalizowały ze sobą redakcje gazetek szkolnych w ogólnopolskim konkursie MAM Forum Pismaków. To najbardziej prestiżowy, najstarszy i jedyny konkurs dziennikarski dla młodzieży.
Konkurs wymyśliła pani Elżbieta Sura, polonistka i opiekunka gazetek organizując 17 lat temu niewielki konkurs o zasięgu lokalnym. W tym czasie w konkursie wzięło udział ponad 10 000 uczniów i nauczycieli ze szkół w całym kraju.
W tym roku młodzi dziennikarze z 90 gazetek rywalizowali w pięciu kategoriach: gazetki szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, teksty indywidualne i reportaże filmowe.
Przyjechali z całej Polski. Od Kołobrzegu po Ciche na Podhalu. Uroczysta gala poprzedzona dwudniowymi warsztatami dziennikarskimi odbyła się w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu.
W kategorii szkoły podstawowe najlepsza okazała się w tym roku gazetka „Piątka na 6” ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Wałbrzycha. Z gazetek gimnazjalnych wygrał „Mig13” z wałbrzyskiego Gimnazjum nr 13 a wśród gazetek szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce przyznano gazetce „Batorak” z Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie.
Wśród laureatów znalazła się też znana czytelnikom „Małego Gościa” gazetka „Bez tytułu” wydawana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Cichem. Zespołowi redakcyjnemu z Podhala przyznano III miejsce w kategorii szkoły podstawowe. To nie pierwsza nagroda w tym konkursie dla tej redakcji. Trzy lata temu gazetka „Bez tytułu” otrzymała zaszczytne pierwsze miejsce. Na zdjęciu dziennikarze z Cichego a tutaj tekst o nich, który ukazał się w „Małym Gościu”.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione