nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

MGN 07-08/2004

dodane 01.04.2012 21:03

Żebym nic głupiego nie zrobił

Dostaliśmy niezwykły list z Zambii. A właściwie dostali go ci, którzy po roratach pod tytułem „Nie możemy być spokojni, gdy tylu ludzi nie zna Chrystusa”, napisali do księdza kardynała Adama Kozłowieckiego.

Przede wszystkim proszę o przebaczenie. Jestem naprawdę ogromnie zawstydzony. Zapewniam, że o nikim nie zapominam, zwłaszcza w codziennej mszy świętej. Znów się postarzałem i zniedołężniałem – w „prima aprilis” zacząłem 94. roczek zaśmiecania tej pięknej Afryki swoją osobą. Do różnych obowiązków na misji doszedł jeszcze urząd znachora opatrującego wrzody i zropiałe rany naszych owieczek.

W końcu dostałem jeszcze „zadanie domowe” z Rzymu, bo przecież jeszcze żyję. Nie mogę się wykręcić brakiem czasu. Przyrzekam Wam pamięć w modlitwach, naprawdę. A możecie mi zaufać, bo zawsze przekazuję je Panu Jezusowi, który ma lepszą ode mnie pamięć, o wiele więcej czasu i nie starzeje się. BARDZO proszę, módlcie się za mnie, żebym nic głupiego nie zrobił. Módlcie się za naszą misję i za nas tu wszystkich i za cały świat, gdzie ludzie różne paskudne głupstwa robią.

Nawet Narody niby Zjednoczone nie mogą sobie z nimi dać rady, a ja po cichu gadam, że z utratą wiary tracą zdrowy chłopski rozum. Jesteście pierwszymi, którym dziękuję, bo po prostu nie potrafię od razu podziękować wszystkim, którzy nam serca swoje otworzyli. Spada na nas huragan z poczty, a dopiero od paru tygodni mam początkujących pomocników, bo ja rady sobie dać z tym huraganem listów nie mogę. Jestem za młody – mam zaledwie 93 lata. Bardzo proszę o modlitwę

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10