nasze media Najnowszy numer MGN 02/2022

RADIO WATYKAŃSKIE

dodane 28.03.2012 10:11

Benedykt XVI do młodych o radości

Ludziom wydaje się niekiedy, że chrześcijaństwo ogranicza wolność człowieka i stanowi przeszkodę na drodze do szczęścia. W rzeczywistości jest odwrotnie. To właśnie chrześcijanie są ludźmi naprawdę szczęśliwymi. Źródło ich radości leży bowiem w samym Bogu – pisze Benedykt XVI do młodych.

Opublikowano orędzie Papieża na Światowy Dzień Młodzieży. W tym roku będzie on obchodzony na szczeblu diecezjalnym w najbliższą niedzielę. A jego hasłem są słowa z Listu św. Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu”.

Swoje przesłanie Papież zaczyna od małych codziennych radości. Ich przyczyny są różnorakie, od przyjaźni i życia rodzinnego, przez osobiste sukcesy aż po dobrą lekturę czy ciekawy film. Ostatecznym źródłem każdej radości jest jednak sam Bóg – pisze Ojciec Święty. Ostrzega on również, że radości dnia powszedniego bywają nietrwałe, a niekiedy nawet nieprawdziwe. Serce człowieka pragnie tymczasem radości głębokiej i trwałej. Może ją znaleźć tylko w Bogu, a konkretnie w Jego Synu. Właśnie po to przyszedł On na świat, aby Jego radość była w nas i aby była ona pełna – przypomina Papież, cytując słowa Jezusa z Ostatniej Wieczerzy.

Benedykt XVI mówi o czynnikach, które umacniają chrześcijańską radość, takich jak liturgia, stale pogłębiana wiara, świadectwo miłości czy wspólnota Kościoła. Zaznacza, że radość chrześcijańską można też przeżywać w chwilach próby. Tytułem przykładu wspomina o dwóch młodych błogosławionych, Pier Giorgiu Frassatim i Chiarze Badano, którzy dzięki wierze nie tracili radości nawet w obliczu cierpienia i przeciwności. Chrześcijanie to ludzie naprawdę szczęśliwi, którzy wiedzą, że zawsze są w ręku Boga – pisze Benedykt XVI w tegorocznym orędziu na Światowy Dzień Młodzieży.

 

« 1 »

TAGI: BENEDYKT XVI

oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione