nasze media MGN 07/2024

Gabriela Szulik

dodane 29.03.2012 07:00

Prezent urodzinowy dla bł. Frassatiego

111. urodziny bł. Pierr Giorgia Frassatiego przypadają w tym roku w Wielki Piątek.

Wanda Gawrońska, siostrzenica bł. Pierr Giorgio Frassatiego razem z Towarzystwem Ciemnych Typów imienia Błogosławionego i z włoskim Duszpasterstwem Młodych każdego roku, 6 kwietnia przygotowują dla Pierr Giorgia prezent urodzinowy. W tym roku Będzie to Wielki Piątek. – Dlatego proponujemy – pisze pani Wanda Gawrońska w specjalnym liście – aby nasz prezent polegał na łączności u stóp Jezusa Ukrzyżowanego. To znaczy, by tego dnia – jeśli to tylko możliwe – w jakimkolwiek miejscu cierpienia np. w szpitalu, w domu chorego albo w jakimś przytułku czy ochronce zorganizować Drogę Krzyżową.

Jeśli nie ma takiej możliwości, można tez za ludzi szczególnie cierpiących, również z powodu wyznawanej wiary w Chrystusa, modlić się w domu. Ważne, by do Drogi Krzyżowej zachęcić jak najwięcej osób (rodzinę, rodzeństwo, kolegów, koleżanki).
Wszyscy, którzy wezmą udział w tak zorganizowanej Drodze Krzyżowej mogą o tym poinformować panią Wandę Gawrońską i Towarzystwo Ciemnych Typów wysyłając wiadomość na adres: info@tipiloschi.com albo info@piergiorgiofrassati.org

W informacji należy podać:

• Swoje imię, nazwę grupy i miejscowość,
• Miejsce, w którym odbędzie się Droga Krzyżowa

Poniżej znajduje się tekst Drogi Krzyżowej przygotowany specjalnie na urodziny Pierr Giorgia Frassatiego.
 


 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..