nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

Brat Roger z Taizé

|

MGN 04/2006

dodane 16.03.2012 20:55

Oddał ducha

Kiedy podczas pogrzebu Jana Pawła II brat Roger na wózku inwalidzkim przyjmował Komunię świętą z rąk kardynała Ratzingera, wielu ludzi było wzruszonych. Nikt nie mógł przypuszczać, że cztery miesiące później brat Roger dołączy do ukochanego Papieża.

 Brat Roger Schutz w małej francuskiej wiosce Taizé (czytaj: Teze) założył wspólnotę, która słynie z modlitwy i pięknych śpiewów, zwanych kanonami. Wspólnota jest ekumeniczna, to znaczy, że mogą do niej należeć protestanci, katolicy, prawosławni.

Brat Roger, któremu tak zależało na jedności, został zamordowany podczas wieczornej modlitwy w Kościele Pojednania, w obecności prawie trzech tysięcy ludzi. We wtorek, 16 sierpnia 2005 roku, przed godziną 21 do brata Rogera podeszła kobieta, wyciągnęła nóż i kilka razy uderzyła. Kilkanaście minut później brat Roger nie żył.

Po jego śmierci przypominaliśmy list, który brat Roger przysłał do redakcji „Małego Gościa” jesienią 2004 roku do odczytania w czasie „małogościowych” Rorat. Teraz przypominamy tylko kilka zdań. Chyba ważnych.

Wy też możecie innym przypominać o Bogu. Możecie zaprosić tych, z którymi mieszkacie, by od czasu do czasu pomodlili się z wami w ciszy. Albo kiedy idziecie spać lub wychodzicie z domu, możecie poprosić rodziców czy kogoś starszego, by zrobił na waszym czole znak krzyża, znak Bożego błogosławieństwa.

« 1 »

TAGI: BRAT ROGER, TAIZE

oceń artykuł Pobieranie..