nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

Żywe jest słowo Boże, skuteczne, i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny (Hbr 4,12)

|

MGN 04/2012

dodane 22.03.2012 09:53

Marcin Lewandowski

Lecz oni jeszcze głośniej krzyczeli: Ukrzyżuj Go! Wtedy Piłat, chcąc zadowolić tłum, uwolnił im Barabasza, Jezusa zaś kazał ubiczować i wydał na ukrzyżowanie. (Mk 15, 1-39)

W ostatnich dniach swego pobytu na ziemi Pan Jezus przechodzi niezwykłe cierpienia. Psychiczne oraz fizyczne. Jest oskarżany przez arcykapłanów, odrzucony przez własny naród, bliskich ludzi, których kocha i dla których umrze. Cierpi w drodze na krzyż i na krzyżu. Te ostatnie dni Jezusa na ziemi są mi szczególnie bliskie.
W Wielkim Poście rozważamy to, co zrobił dla nas Syn Boży. Podejmujemy wtedy różne postanowienia, ponosimy własne „ofiary”, by podziękować Bogu i stać się lepszym. Odświeżamy w sobie wiele piękna i szlachetności.


Staram się pamiętać nie tylko w Wielkim Poście o cierpieniach Pana Jezusa. Jego ofiara jest dla mnie wskazówką, co zrobić, gdy ktoś potrzebuje pomocy a ja muszę poświęcić, dać komuś swój czas. Trudno dzielić się z innymi, gdy bywam zmęczony, gdy tyle ciekawszych „atrakcji” jest dookoła.
Dlatego Droga Krzyżowa w wielu codziennych sytuacjach jest dla mnie drogowskazem i podporą. Nieraz jest ciężko. Mam różne nastroje, czasem po prostu się nie chce, czasem ktoś lub coś odrywa od pracy, nauki czy treningu.


I wtedy bardzo mi pomaga myśl, że Pan Jezus cierpiał i zrobił tyle DLA INNYCH... tyle zrobił DLA MNIE. A ja uczę się, pracuję, trenuję tylko dla… siebie. Zawstydzam się, przepraszam Pana Jezusa i ruszam dalej. Najczęściej z turbodoładowaniem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione