nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

MGN 12/2008

dodane 08.03.2012 08:18

Piszę do Ciebie

To, co usłyszałeś ode mnie (… ) przekaż zasługującym na wiarę ludziom, którzy też będą zdolni nauczać i innych. Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa”. 2 Tm 2, 2–3

Adwent 2008 ze św. Pawłem Apostołem.

To, co widzicie nad tym tekstem, który właśnie czytacie, to logo, czyli znak i jednocześnie nazwa tegorocznych Rorat, zaproponowanych przez redakcję „Małego Gościa”. Ci z Was, którzy w małogościowych Roratach będą uczestniczyć, zobaczą taki sam znak w kościele i na plakacie, który na Roratach pierwszego dnia będzie rozdawany. A być może zobaczycie nawet ten znak na plakacie w gablotce przy kościele. W tym roku Roraty będą o św. Pawle. To już wiecie. Wiecie też, że w Nowym Testamencie możemy czytać jego listy. A kto nie lubi dostawać listów?...

Chyba nie ma takich osób. Święty Paweł zostawił nam 13 listów. Na Roratach usłyszycie krótkie fragmentyzdania z każdego listu. To będą takie dobre wiadomości od kogoś, kto najbardziej na świecie kochał Jezusa i dla Niego gotów był na wszystko. Kiedy przychodzi dobra wiadomość, trzeba ją przekazać dalej. Dobrych wiadomości nie trzyma się w tajemnicy. I to jest pierwsze zadanie na Adwent. Każdą wiadomość od św. Pawła trzeba podać, przekazać dalej. Jak?

Jak chcecie: esemesem, mailem, a jeśli ktoś nie ma telefonu komórkowego, to wiadomość od św. Pawła może przepisać na karteczce i podrzucić komuś na przykład w szkole. Komu? Koleżance, koledze, cioci, babci, wujkowi, sąsiadce albo wychowawczyni. Może taka dobra wiadomość przyjdzie też do „Małego Gościa”? Nigdy nie wiadomo, komu się przyda zdanie z listu św. Pawła. Przeczytajcie pierwsze zdanie obok: To, co usłyszałeś ode mnie (...) przekaż zasługującym na wiarę ludziom, którzy też będą zdolni nauczać i innych.

To znaczy, że nie jest to pomysł „Małego Gościa”, ale prośba samego św. Pawła. I od razu mamy drugie zadanie: Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa. Święty Paweł nigdy nie marudził, że ludzie go nie słuchają, że się z niego śmieją, a nawet go bij ą. A więc bądź dobrym i odważnym żołnierzem Jezusa. Nie śpij , nie marudź, przyjdź na Roraty. Jeszcze jedno. Te słowa z listu św. Pawła do Tymoteusza nazywane są testamentem św. Pawła, a słowa z testamentu są święte.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..