nasze media Najnowszy numer MGN 12/2022

Madzia Buczek

|

MGN 10/2008

dodane 07.03.2012 23:17

Podwórkowe Koła Różańcowe

137 100 dzieci z ponad 30 krajów świata obiecało odmawiać codziennie jedną dziesiątkę Różańca. Madzia Buczek, która wymyśliła Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci, szczególnie ciepło mówi o Kołach działających w Brazylii.

 – Do parafii, w której pracuje ksiądz Piotr, polski misjonarz, należy 8 kaplic – opowiada Madzia. – Dzieci, wracając ze szkoły zatrzymują się tam, aby się modlić. A w Polsce? Członkowie Podwórkowych Kół Różańcowych nie tylko się modlą, ale i spotykają się w regionach. Madzia jest zawsze obecna.

– Tak się cieszyłam – mówi – gdy do sanktuarium w Leśniowie przybyło tyle roześmianych dzieci. Nawet zimno i deszcze nikogo nie zrażają. W październiku Madzia zaczyna II rok studiów w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. – Czytelnikom „Małego Gościa” życzę – mówi – by w październiku szczególnie doświadczyli opieki Matki Bożej, Królowej Różańca Świętego.

Przychodźcie licznie na nabożeństwa różańcowe i spróbujcie założyć Podwórkowe Koło Różańcowe w swojej parafii lub w szkole. A potem napiszcie do Madzi, co udało Wam się zrobić.

Najbliższe spotkania:
5 października, Niepokalanów, Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej i św. Maksymiliana 
12 października, Nowy Targ, parafia św. Jadwigi Królowej Kontakt z Madzią: magda@pkrd.org.pl, www.pkrd.vel.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione