nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022

Ministrant Buks

|

MGN 05/2008

dodane 06.03.2012 00:05

Stałe osłabienie ministranta

Dla niektórych ministrantów każda pora roku jest zła. Czy wiosna, lato, jesień, czy zima – są ministranci, którzy zawsze są osłabieni. Każda pora roku jest dla nich trudna do przeżycia. Zacznijmy od lata.

 Panujące wtedy wysokie temperatury wyraźnie osłabiają ministranta. Odwodnienie i przegrzanie organizmu utrudnia, a nawet uniemożliwia ministrantowi regularne przychodzenie do kościoła. Po letnim osłabieniu przychodzi czas na przemęczenie jesienne.

Dopada ono ministranta już we wrześniu. Z początku ma lekki charakter, ale w listopadzie – kiedy dzień jest coraz krótszy – osłabienie przechodzi w stan ciężki. Po jesiennym osłabieniu przychodzi zimowe – szczególnie groźna pora roku dla ministranta. Wielu wpada wtedy w zimowy sen, podobny do snu niedźwiedzia. Ministrant opanowany przez to osłabienie może przebudzić się tylko kilka razy od grudnia do marca. Taki ministrant jest rzadkim okazem na porannej Mszy św.

O wiele łatwiej można go spotkać w łóżku. No i dochodzimy do wiosny. Mogłoby się wydawać, że teraz wreszcie ministranta zacznie rozpierać energia i w kościele będzie go można spotkać codziennie rano i wieczorem. Ale nie! W kwietniu ministrant wchodzi w stan wiosennego osłabienia. Potrwa ono do końca czerwca, a tam czekać już będzie osłabienie letnie. Broń nas, Panie Boże, przed takimi ministrantami!

Pozdrawia Was Ministrant Buks, 
osłabiony tylko wiosennie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione