nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

MGN 02/2008

dodane 04.03.2012 19:27

List z Paryża

Chociaż jesteśmy daleko, to sercem i myślą ciągle razem z rodzicami wracamy do kraju, w którym biją polskie serca. Kolebką polskiego ducha w Paryżu jest między innymi parafia, której przewodzi ks. Marian Falenczyk, pallotyn.

Pomaga mu służebniczka NMP, siostra Gabriela. W każdą niedzielę w kaplicy przy Domu Studenta im. Jana Pawła II spotykamy się na Mszy świętej i katechezie. W soboty natomiast dzieci przychodzą na lekcje polskiego i na katechezę.

W minionym Adwencie najmłodsze dzieci przynosiły na Mszę św. lampiony, losowaliśmy postanowienia i zawieszali serduszka na drodze przy witrażowych drzwiach, za którymi czekały słodkie niespodzianki.

Z niecierpliwością czekaliśmy na dzień, w którym zapłoną lampki wokół naszej Anielskiej Szopki, dużej kilkumetrowej choinki i będziemy mogli wyśpiewać całym sercem „Bóg się rodzi...”. Dlaczego Anielska Szopka?

Chcieliśmy towarzyszyć Panu Jezusowi w stajence i ogrzać Go naszą miłością. Ale ponieważ wszyscy nie zmieścilibyśmy się obok Świętej Rodziny, posłaliśmy do stajenki naszych Aniołów Stróżów.

Każdy jak umiał, zrobił podobiznę swojego Anioła Stróża. Tak powstała piękna, jedyna w swoim rodzaju, szopka. Kolędujemy przy niej w niedziele po Mszy świętej, a 20 stycznia przedstawimy przy niej jasełka i razem będziemy kolędować Jezusowi.

Dzieci z Duszpasterstwa Rodzin z rodzicami księdzem Marianem i siostrą Gabrielą

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione