nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023

MGN 07-08/2011

dodane 29.02.2012 17:49

Kubek śmiechu

☻ Podczas jednego ze spotkań formacyjnych w parafi i: – Kto to jest człowiek bezinteresowny? – pyta ksiądz gimnazjalistów. Zgłasza się Maciej: – Może to ktoś, kto nie ma żadnych zainteresowań?…

☻ Czteroipółletni Patryk w przedszkolu ma zajęcia z angielskiego. Któregoś dnia po powrocie do domu pyta: – Chcecie wiedzieć, czego nauczyłem się dziś na angielskim? – Pewnie, że chcemy – odpowiadają domownicy. Patryk zaczyna: – Aaa... Jeszcze raz: – Aaa... – wyraźnie widać, że zapomniał już, co chciał powiedzieć. – A... – próbuje podpowiadać babcia. – A tego, to musicie się nauczyć sami! – kwituje Patryk.

☻ Podczas homilii do Ewangelii o liliach na polu i ptakach w powietrzu ksiądz pyta dzieci: – Czego możemy się nauczyć od ptaków z dzisiejszej Ewangelii? – Latać!

☻ Podczas sprawdzianu w klasie piątej: Pytanie: Czym różnił się Jan Chrzciciel od innych proroków Starego Testamentu? Odpowiedź jednego z uczniów: Że nosił ubranie ze skóry wielbłąda i obiecał, że już więcej nie będzie pił!

☻ Pięcioletni Marcin po raz pierwszy uczestniczył w zajęciach w domu kultury. Okazało się, że wcale mu się tam nie podobało i większość czasu się nudził. – Naprawdę nic cię tam nie zainteresowało? – pyta mama. – No, był jeden konkurs i nawet brałem w nim udział! – Jaki to konkurs? – ucieszyła się mama. – Pani zapytała, kto chce iść do toalety, i ja się zgłosiłem

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..