nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022

Madzia Buczek

|

MGN 03/2011

dodane 27.02.2012 00:46

Podwórkowe Koła Różańcowe

12 czerwca 2011 r., XIII Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasną Górę. Zaznaczcie ten dzień w kalendarzu

Podwórkowe Koła Różańcowe nadal się rozwijają. Tak jak ich założycielka, Madzia Buczek, wiele osób wydoroślało, skończyło studia, lada moment pojawi się drugie pokolenie energicznych i rozmodlonych dzieci.

Madzia kontynuuje studia magisterskie w Toruniu, ale zawsze ma czas dla najmłodszych. Na miejscu nagrywa audycje dla Radia Maryja i telewizji Trwam, często przychodzi do studia, rozmawia z dziećmi na antenie i razem się modlą. – Miałam dzisiaj trudny egzamin z międzynarodowych stosunków politycznych – opowiada nieco zmęczona. – Nauki jest bardzo dużo, ale cieszę się, że mogę każdego dnia być na Mszy.

Kaplica na miejscu to dla mnie ogromne ułatwienie. Lubię też wieczorny Apel Jasnogórski prowadzony przez duszpasterzy i studentów. Cieszę się, że mam tu nie tylko mamę i ciocię, ale też wielu przyjaciół.

Zbliżający się Wielki Post to dobry czas, by zacząć regularnie odmawiać przynajmniej jedną dziesiątkę Różańca. Jeśli uda się zebrać grupkę podobnych zapaleńców i poprosić osobę dorosłą o przewodzenie, to pozostaje już tylko poinformować Madzię o powstaniu kolejnego koła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione