nasze media Mały Gość 06/2024

Piotr Sacha

dodane 24.02.2012 13:03

Szybkie konie i twarda piłka

To słowo niektórym kojarzy się głównie z modelem samochodu lub koszulką. A przecież polo to również, a może przede wszystkim królewska gra.

Są dwie drużyny. Zawodnicy na trawie próbują umieścić w bramce piłkę. Używają do tego celu kijów. I nie jest to hokej na trawie. Bo piłka to właściwie drewniana kula, a gracze jeżdżą na koniach. I kije są nieco inne. Tak wygląda polo – sport wymyślony dawno temu w Azji.

Na zdjęciu widzimy zawodników polo grających w klubie w Pekinie. Ale mało kto wie, że tę dyscyplinę uprawiać można również w Polsce. Co prawda istnieje u nas zaledwie kilka klubów polo. A potrzebny jest naprawdę wielki plac trawiasty. Dwa razy większy niż boisko do nogi. Na takim placu pędzi na koniach tylko ośmiu zawodników, w sumie ośmiu, w obu drużynach. Choć można również rozegrać zawody na mniejszym boisku (100 m. na 50 m.), ale wtedy gra się trzech na trzech.

Ale to bardzo elitarny sport. To znaczy uprawiają go najczęściej osoby bogate. Choć sprzęt można wypożyczyć w klubie, to jednak nie można przyjść bez przygotowania, chociażby jeździeckiego.

Zresztą, sami zobaczcie:
  
Polo Match Thrilling Game Best Ponies
husnain67

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..