nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

Madzia Buczek

|

MGN 10/2010

dodane 23.02.2012 15:11

Podwórkowe Koła Różańcowe

 

Jestem pod wrażeniem regionalnego spotkania Podwórkowych Kół Rożańcowych w Żorach – mówi Madzia Buczek podczas krótkiej rozmowy telefonicznej. – Przyjechało dużo dzieci. Nie tylko ze Śląska – dodaje. Po Mszy w pobliskiej szkole ksiądz biskup Antoni Długosz zaprosił wszystkich do tańca i śpiewania. Ostatnie tygodnie Madzia spędza bardzo pracowicie.
 
Chce obronić pracę licencjacką i zacząć studia magisterskie. Nie może zbyt długo siedzieć przy komputerze, ale... ona nigdy nie narzeka. Z radością opowiada o przygotowaniach do regionalnego spotkania w niemieckim Bochum. – Już wiele lat temu powstało tam prężne koło różańcowe. A gdy w pobliskim Duisburgu dzieci założyły kolejne, postanowiliśmy tam pojechać.
 
To będzie drugie spotkanie poza Polską. Kilka lat temu do czeskiego Jabłonkowa zaprosili nas franciszkanie i siostry elżbietanki. – Październik to szczególny miesiąc – mówi na koniec Madzia. – Wyraźniej brzmi wezwanie Matki Bożej do codziennej modlitwy różańcowej. Każdy powinien na nie odpowiedzieć. Odważni niech założą koło, niech się wspólnie modlą. Czekam na Wasze zgłoszenia. www.pkrd.vel.pl 
 
Najbliższe spotkania regionalne:
 
26 września Szczecin parafi a Świętej Rodziny początek godz. 13.00
24 października Bochum w Niemczech parafia św. Józefa początek godz. 10.30.
 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione