nasze media Najnowszy numer MGN 12/2022

Żywe jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny Hbr 4,12

|

MGN 07-08/2010

dodane 21.02.2012 12:45

Brygida Grysiak

Gdy dopełnił się czas Jego wzięcia [z tego świata], Jezus postanowił udać się do Jerozolimy i wysłał przed sobą posłańców. (...) Przyszli do pewnego miasteczka samarytańskiego, by Mu przygotować pobyt. Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jerozolimy. Widząc to, uczniowie Jakub i Jan rzekli: „Panie, czy chcesz, a powiemy, żeby ogień spadł z nieba i zniszczył ich?”. Lecz On odwróciwszy się, zabronił im. I udali się do innego miasteczka. Łk 9,51-56

Ile razy czytam ten fragment Ewangelii według św. Łukasza, tyle razy myślę o księdzu Jerzym Popiełuszce. Uczył nas, że zło trzeba zwyciężać dobrem. Bez względu na wszystko. I że – bez względu na wszystko – nasze serca powinny być wolne od nienawiści. O tych, którzy go prześladowali, a potem zamordowali, mówił, że też są ofi arami zła.

6 czerwca zostanie wyniesiony na ołtarze. Jakub i Jan chcieli zniszczyć tych, którzy nie przyjęli w swoim mieście Jezusa. Ale On na to nie pozwolił. Nie mógł. Był i jest Miłością. Mówił: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Nie powiedział: miłuj tylko tego, który miłuje ciebie. Zemsta nie nauczy nikogo miłości.

Żeby przemienić serce drugiego człowieka, trzeba go przede wszystkim kochać. Jeśli więc myślimy albo mówimy źle o tych, którzy mówią źle o nas – nic się nie zmienia. Bo bilans nigdy nie wyjdzie na plus. Jeśli pomyślimy dobrze o kimś, kto zrobił nam krzywdę – punkt dla dobra. Jeśli się za niego pomodlimy – szansa, że dobro zwycięży rośnie. To nie jest proste. Ale trzeba próbować. Warto.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione