nasze media MGN 05/2024

KAI

dodane 15.02.2012 12:26

„Strefa Jezusa” na Euro 2012

Msze św. w językach drużyn rozgrywających mecze w Poznaniu, „strefy Jezusa” dla kibiców i gazeta ewangelizacyjna – to niektóre z pomysłów na Euro 2012 w archidiecezji poznańskiej.

– Chcemy pomóc w stworzeniu dobrej atmosfery do przeżywania tego sportowego święta – mówi ks. Szymon Nowicki, duszpasterz sportowców archidiecezji.

O pomysłach na ewangelizację podczas Euro 2012 poinformowano 14 lutego w Poznaniu podczas konferencji prasowej. Jednym z nich są „strefy Jezusa” dla kibiców. – Będzie tam można porozmawiać z wolontariuszami na temat wiary i dowiedzieć się więcej na temat życia religijnego w stolicy Wielkopolski – mówi ks. Nowicki.

Ks. Maciej Szczepaniak przypomina, że w Poznaniu rozegrają mecze reprezentacje krajów tradycyjnie katolickich: Włochy, Irlandia i Chorwacja. – Opieka duszpasterska podczas Euro 2012 w Poznaniu będzie sprawowana przede wszystkim w trzech kościołach, gdzie będą odprawiane Msze św. właśnie w języku włoskim, angielskim i chorwackim, a także w języku niemieckim – mówi rzecznik poznańskiej kurii.

W niektórych kościołach powstaną także strefy wyłącznej modlitwy. – Będzie tam można wyciszyć się i skupić na modlitwie, co na pewno przyda się także wielu kibicom – mówi ks. Nowicki.

Tuż przed inauguracją Euro 2012 abp Stanisław Gądecki odprawi Mszę św. i procesję eucharystyczną o dobre przeżycie wydarzenia sportowego. – Warto modlić się o to, żeby było bezpiecznie, żeby wszystko dobrze się udało i żeby sport łączył ludzi i pozwalał im dzielić się dobrem – mówi duszpasterz sportowców archidiecezji.

Najbliższe nabożeństwo w intencji Euro 2012 odbędzie się już za dwa tygodnie. – Na 100 dni przed Euro 2012 w największym kościele Poznania odbędzie się nabożeństwo ze śpiewami Taizè o dobre przygotowanie do mistrzostw Europy w piłce nożnej – mówi ks. Nowicki.

Na Euro 2012 przygotowane zostaną gazety i gadżety o charakterze ewangelizacyjnym. Podczas mistrzostw Europy z Poznania będzie też transmitowana Msza św. w TVP Polonia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..