nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018

ps

dodane 15.02.2012 10:54

Simpsonowie i „głosy”

Na hollywoodzką aleję gwiazd trafił twórca serialu Simpsonowie, Matt Groening.

Na zdjęciu twórca Simpsonów pozuje z głównymi bohaterami kreskówki – Bartem Simpsonem i Homerem Simpsonem. Ale stoją tam również głosy bohaterów, czyli aktorzy, którzy użyczają im własnego głosu. W specjalnym studio. W rolę Barta wchodzi aktorka Nancy Cartwright, w rolę Lisy – aktorka Yeardley Smith, a w role szeryfa Wigguma i właściciela Tawerny Moe – aktor Hank Azaria.

Matt Groening to amerykański twórca filmów animowanych, producent telewizyjny i pisarz. Jego serial znany jest na całym świecie i produkowany jest już od 23 lat. Powstało już prawie 500 odcinków Simpsonów.

Co więcej, w słynnym serialu wystąpiło mnóstwo słynnych ludzi... A właściwie nie tyle wystąpiło, co podłożyło głos pod własną narysowaną postać. I tak w Simpsonach zagrali miedzy innymi Michael Jackson, Britney Spears, 50 Cent, Alfred Hitchcock, Pele, Tom Hanks. I wielu, wielu innych.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10