nasze media Mały Gość 06/2024

KAI

dodane 09.02.2012 11:32

Prowadź własny dzienniczek

Organizatorzy tegorocznej Lednicy zachęcają do prowadzenia prywatnych dzienniczków, będących zapisem relacji i więzi z Jezusem. Zapiski można zachować dla siebie lub przywieźć 2 czerwca pod Bramę-Rybę.

Zdjęcie przedstawia fragment „Dzienniczka” św. Faustyny. To właśnie ta święta  towarzyszyć będzie modlitewnemu czuwaniu młodych nad brzegami Jeziora Lednickiego. Św. Faustyna oraz zapewnienie z jej „Dzienniczka” – Miłość cię znajdzie. Choć do Apelu pozostały przeszło cztery miesiące, przygotowania już ruszyły. Realizowane są w trzech krokach św. Faustyny: poprzez czyn, słowo i modlitwę.

Tegoroczne spotkanie będzie już 16. z kolei. Na zwoływanych za pośrednictwem internetu, a realizowane lokalnie w parafiach i wspólnotach, a także indywidualnie, spotkaniach, młodzież m.in. rozważa nauczanie bł. Jana Pawła II o Bożym miłosierdziu. Dwa ze spotkań już się odbyły. Trzecie zaplanowano na 19 marca – w święto św. Józefa. Jak tłumaczy inicjator lednickich spotkań o. Jan Góra te trzy spotkania przygotowujące do czerwcowego Apelu pozwolą każdemu rozważyć miłosierdzie, „aby u źródeł chrzcielnych Polski wypływała już tylko najpiękniejsza wiara, nieustająca nadzieja i tak bardzo potrzebna wszystkim miłość”.

„Poprzez czyn, słowo i modlitwę, do których zachęca siostra Faustyna można zbliżyć się do drugiego człowieka i samego Boga” – tłumaczy o. Góra. Dodaje również, że obecność św. Faustyny na Lednicy ma pokazać młodzieży, że „jedynie dobra relacja z Chrystusem stworzy w nich wartościową osobowość, zdolną oprzeć się złu spotykanemu na co dzień”.

Jak co roku młodzież otrzyma lednickie podarunki. Tym razem będzie to wybór tekstów z „Dzienniczka” siostry Faustyny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..