nasze media Najnowszy numer MGN 01/2019
dodane 03.02.2012 10:16

Szybko wyjaśnic

Kolega zapytał o chodzenie, a ja się nie wiem dlaczego zgodziłam. Dopiero teraz rozumiem, jaki to błąd. Tylko pojęcia nie mam, jak to załatwić, bo nie chcę mu sprawiać przykrości. 6-klasistka

Najlepiej szybko mu napisz, że sprawę jeszcze raz przemyślałaś, że lubisz go, dziękujesz za piękne słowa, ale jesteś jeszcze a młoda i nie jesteś gotowa do chodzenia z chłopakiem. Proponujesz koleżeństwo. Nie bój się, że on się załamie, bo każdy człowiek musi takie porażki przeżyć. Im szybciej mu dasz znać, że nie, tym lepiej. Przyznaj, że pierwsza odpowiedź nie była do końca przemyślana, że masz jeszcze problemy z asertywnością, czyli kulturalnym odmawianiem.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 15.12.2018
  łączna liczba komentarzy: 22
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 5
  katolikwojownik