nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

PAP

dodane 02.02.2012 06:31

Sukces Biblii na Facebooku

Benedyktyni z Tyńca utworzyli stronę popularyzującą Pismo Święte na portalu społecznościowym. To pierwsza taka inicjatywa na świecie - informuje "Dziennik Polski".

Pod koniec ub. roku benedyktyni z Tyńca przygotowali wiernym na Adwent niespodziankę - Biblię Tysiąclecia w wersji audio. W tym roku w czasie wielkopostnych rekolekcji, dzięki mnichom z Tyńca, możemy czytać i dyskutować o Biblii na Facebooku.

Akcja "Pismo Święte w wersji mp3" odniosła ogromny sukces, którego żaden z zakonników nie oczekiwał. Mnisi postanowili pójść za ciosem i utworzyć strony "Pismo Święte w wersji mp3" na Facebooku. Do tej pory na żadnym, popularnym portalu społecznościowym nie było Pisma Świętego i wszystkiego, co jest związane z Biblią.

"To kolejne narzędzie i sposób, dzięki którym można łatwo i szybko dotrzeć do ludzkich serc. Na profilu "Pismo Święte w wersji mp3" codziennie przygotowywane są fragmenty Pisma Świętego, oczywiście w formacie audio, do posłuchania. Dodatkowo umieszczamy komentarze do tekstów biblijnych, nagrane przez wybitnych znawców Pisma Świętego oraz komentarze liturgiczne na każdy dzień. A co najważniejsze - każdy fan profilu "Pismo Święte w mp3" na Facebooku ma możliwość pobrania Biblii Tysiąclecia w całości, oczywiście w wersji do słuchania" - powiedział gazecie ojciec Joachim Zelek.

Strona Biblii w mp3 promowana jest też jako ulubiona na stronie "Gościa Niedzielnego" na Facebooku.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione