nasze media MGN 07/2024

Adam Śliwa

dodane 24.01.2012 11:04

Klockowy ratusz na ferie

W Białymstoku Centrum im. Ludwika Zamenhofa i LEGO Polska przygotowały dla dzieci kilka tysięcy klocków i mnóstwo atrakcji.

Klocki lego były dla mnie zawsze najlepszą zabawką. Tysiące możliwości i nigdy nie nudząca się zabawa. Po oglądnięciu jakiegoś filmu można było pomysły od razu wprowadzić w życie. Ta słynna i w sumie prosta zabawka nie jest już taka młoda.

Twórca klocków, duńczyk Oleg Kirka Christiansen w 1932 roku stworzył firmę która produkowała drewniane zabawki. Dwa lata później przyjęto nazwę LEGO, która pochodzi od duńskiego Leg godt i oznacza „baw się dobrze”.

Klocki jakie znamy do dziś powstały już po wojnie, w 1947 roku. System łączenia ich za pomocą okrągłych wypustek stwarzał mnóstwo możliwych kombinacji. Ta metoda została opatentowana w 1958 roku, a liczba zestawów stale się powiększała. Dzięki ludzikom (powstały dopiero w 1978 roku) i wszystkim klockom pasującym do siebie niezależnie od zestawu możliwości zabawy jest mnóstwo. Kupienie zestawu cysterny pozwala poza zbudowaniem podstawowej budowli, wykorzystywanie elementów także do budowy statków kosmicznych, domów, łódek i co tylko sobie można wymyślić.

Klockowy ratusz na ferie   dangoodwin / CC-SA 2.0

Wraz z sukcesem klocków lego powstawały kolejne serie odpowiednie do wieku dzieci, a także Legolandy, czyli całe parki rozrywki zbudowane z milionów klocków.

Obecnie Lego jest największym europejskim i jednym z największych na świecie producentów zabawek.

A zestawów Lego wciąż przybywa...
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..