nasze media MGN 07/2024

KAI

dodane 23.01.2012 10:39

Lednica 2012: „Miłość cię znajdzie”

„Miłość cię znajdzie” - to hasło tegorocznego spotkania młodzieży na Lednicy, które odbędzie się 2 czerwca. Spotkaniu tysięcy młodych ludzi przy Bramie Trzeciego Tysiąclecia towarzyszyć będą w tym roku słowa z „Dzienniczka” św. s. Faustyny. W programie tradycyjnie wspólna modlitwa, taniec i śpiew.

„Każdy chciałby wiedzieć, że to ważne uczucie rzeczywiście istnieje” – wyjaśnia pomysłodawca spotkań o. Jan Góra.

- Do tego potrzebny jest ktoś, kto powie, że kocha. Właśnie tam, na Lednicy to wszystko stanie się możliwe, ponieważ drugim imieniem miłości jest miłosierdzie, o czym mówił Jan Paweł II, siostra Faustyna i o czym my przypomnimy młodzieży w czerwcu - dodaje dominikanin.

Jak wyjaśnia o. Góra, "poprzez czyn, słowo i modlitwę, tak jak zachęca siostra Faustyna, można zbliżyć się do drugiego człowieka i samego Boga". Trzy spotkania przygotowujące do Lednicy "pozwolą każdemu rozważyć miłosierdzie, aby u Źródeł Chrzcielnych Polski wypływała już tylko najpiękniejsza wiara, nieustająca nadzieja i tak bardzo potrzebna wszystkim miłość”. - Wszystko po to, aby każdy młody człowiek mógł powtórzyć za autorką Dzienniczka: „Serce jego jest mi niebem na ziemi” - dodaje o. Góra.

Najbliższe spotkanie, zwołane w internecie, a realizowane lokalnie w parafiach, wspólnotach i indywidualnie, dla każdego chętnego, który chce włączyć się w pomoc przy organizacji XVI spotkania młodych, odbędzie się już 31 stycznia.

„Obecność siostry Faustyny, podczas spotkania na Lednicy pokaże młodzieży, że jedynie dobra relacja z Chrystusem stworzy w nich wartościową osobowość, zdolną oprzeć się złu, które spotykają na co dzień. Jestem pewien, że miłość odmieni Wasze życie” - podsumowuje o. Góra.

« 1 »