nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022

Żywe jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny Hbr 4, 12

|

MGN 03/2009

dodane 17.01.2012 18:33

Grzegorz Bociański

Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby nam wraz z Nim i wszystkiego nie darować? Któż może wystąpić z oskarżeniem przeciw tym, których Bóg wybrał? Czyż Bóg, który usprawiedliwia? Któż może wydać wyrok potępienia? Czy Chrystus Jezus, który poniósł za nas śmierć, co więcej – zmartwychwstał, siedzi po prawicy Boga i przyczynia się za nami? Rz 8, 31b-34

Któż przeciwko nam? Niekiedy wydaje mi się, że cały świat…nawet najbliżsi. W takim codziennym zalataniu często zapominam, że Pan Bóg ma mnie w swojej opiece.

W jednej z piosenek zespołu „Katolika Front” śpiewam, że: „Wydadzą nas sądom i będą nas sądzić, no i będą z nas szydzić”.

Ten fragment zawsze uświadamia mi, że życie z Panem Bogiem, bycie chrześcijaninem zawsze będzie znakiem sprzeciwu. W telewizji czy w Internecie można zobaczyć i na własne uszy usłyszeć jak traktuje się tych, którzy przyznają się do Pana Boga.

Jak często są wyśmiewani, oskarżani, a nawet coraz częściej dyskryminowani... Bycie chrześcijaninem zawsze będzie znakiem sprzeciwu dla świata, ale… jeżeli nawet świat przeciwko nam, to przecież BÓG z nami… wszystkimi, bez wyjątku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione