nasze media MGN 07/2024

KAI

dodane 12.01.2012 13:51

Ks. Mateusz zaprasza na trening

Hokej to nie sport dla „miękkich” ludzi i uczy twardego charakteru - przekonuje ks. Mateusz Dudkiewicz z bielskiej Fundacji „Drachma”, który zachęca młodzież do uczestnictwa w mini-szkółce hokejowej, jaka powstała w Bielsku-Białej.

Dzięki przedsięwzięciu, dzieci i młodzież oraz starsi, mogą spróbować swoich sił na lodowisku jako hokeiści. Zajęcia odbywają się na razie dwa razy w tygodniu, ale podczas zbliżających się ferii w województwie śląskim zaplanowano codzienne treningi.

Ks. Dudkiewicz, który jest zawodnikiem Cieszyńsko-Jastrzębskiego Towarzystwa Hokejowego „Czarne Pantery” zapewnia, że młodzi adepci hokeja podczas treningów na lodowisku otrzymają potrzebny hokejowy sprzęt.

Zdaniem kapłana hokej uczy współpracy i zdrowej rywalizacji.

Obecnie wokół bielskiej szkółki hokejowej powstała grupa około 40 osób, chcących uczyć się sportowej zabawy z krążkiem. Są wśród nich m.in. wychowankowie Miejskiego Ośrodka Socjoterapii w Bielsku-Białej oraz grupa chłopców i dziewcząt z jednej z bielskich świetlic środowiskowych.

Najlepsi sportowcy utworzą amatorską drużynę „Drachma Bielsko-Biała”, która po kilku treningach na profesjonalnym lodowisku w Oświęcimiu, ma wystąpić w turnieju drużyn amatorskich na koniec sezonu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..