nasze media MGN 07/2024

PAP

dodane 09.01.2012 10:23

Wielki finał Wielkiej Orkiestry

Podczas XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać ponad 40,2 mln zł. Tyle wynosiła oszacowana kwota w niedzielę o północy.

W tym roku, podczas jubileuszowego, XX Finału, Wielka Orkiestra zbierała pieniądze na urządzenia do ratowania życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych chorych na cukrzycę. Finał WOŚP odbywał się pod hasłem „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko”.

Tradycyjnie już w dniu Finału, przed północą odbywa się „Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców”, podczas której sprzedawana są złote karty telefoniczne z limitowanej serii oraz złote serduszka, które powstają ze złota ofiarowanego przez darczyńców.
W tym roku najdroższe złote serduszko zostało sprzedane za 127 777 zł, a złota karta telefoniczna - za 65 tys zł.

Do północy w ramach XX Finału WOŚP fundacja zebrała ponad 40,2 mln zł. Jest to zadeklarowana kwota, oszacowana na podstawie meldunków ze sztabów. Ostateczny wynik XX Finału znany będzie dopiero za kilka lub kilkanaście tygodni.

Jeszcze przez kilka tygodni będą trwały aukcje charytatywne na rzecz WOŚP. Do końca stycznia licytować można m.in. rajdowy samochód Adama Małysza (aktualna cena ponad 233 tys. zł), motocykl "Amerykański Chopper" (ponad 100 tys. zł) oraz zaproszenie na mecz gwiazd NBA od Marcina Gortata (ponad 32 tys. zł). W sumie na ponad 32 tys. aukcji zebrano 2,6 mln zł.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..