nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

Żywe jest słowo Boże, skuteczne, i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny (Hbr 4,12)

|

MGN 07-08/2009

dodane 08.01.2012 16:47

Miru Kirczuk

Jezus powiedział do tłumów: „Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy nasienie kiełkuje i rośnie, on sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. A gdy stan zboża na to pozwala, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo”. (...) Mk 4,26-34

Pan Bóg, dając życie człowiekowi, złożył jednocześnie w jego sercu ziarenko wiary. Aby to ziarenko mogło pięknie wzrosnąć, trzeba je starannie podlewać. O moje ziarenko wiary bardzo dbali rodzice. Pamiętam, że odmawialiśmy wspólnie modlitwę, razem chodziliśmy do kościoła i dużo, dużo rozmawialiśmy w domu o Panu Bogu i Biblii.

W pewnym momencie ziarenko wypuściło łodygę. To był czas, gdy to, co z dziecięcym zaufaniem przyjmowałem od rodziców, musiałem odnieść do swojego dorosłego życia. Każdego dnia podejmuję mnóstwo decyzji. Niektóre są proste, inne bardzo poważne.

Zawsze staram się zadawać sobie pytanie: „Co Pan Jezus zrobiłby na moim miejscu?”. Bo teraz sam muszę wzmacniać swoją wiarę. Staram się też zachęcać innych, by swoje ziarenka wiary pielęgnowali. Z zespołem Full Power Spirit jeździmy po całym kraju, spotykamy mnóstwo osób w różnym wieku.

Rozmawiamy z nimi o trudnych codziennych wyborach. Przypominamy, że Pan Jezus umarł na krzyżu za każdego z nich i że każdy ma ziarenko wiary, z którego może wyrosnąć piękny kwiat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione