nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

Żywe jest słowo Boże, skuteczne, i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny (Hbr 4,12)

|

MGN 10/2009

dodane 06.01.2012 18:09

Radosław Pazura

Na początku stworzenia Bóg „stworzył ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem”. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Mk 10,2–16

Moje życie i życie mojej żony tak się ułożyło, że bardzo długo błądziliśmy. Mieszkaliśmy razem, choć nie mieliśmy ślubu. Myśleliśmy wtedy, że to, co robimy, jest słuszne, że uczucie nam wystarczy. Na szczęście otrzymaliśmy od Pana Boga szansę, by wszystko zmienić. Sześć lat temu miałem bardzo ciężki wypadek samochodowy. Leżałem w szpitalu, walcząc o życie.

To był punkt zwrotny. Na początku odbierałem wypadek jako coś złego, jako karę. Później zrozumiałem, że to było błogosławieństwo. Miałem sporo czasu, by zastanowić się nad sobą. Postanowiłem zmienić swoje życie o 180 stopni. Owocem tego na pewno był sakrament małżeństwa.

Dopiero podczas ślubu dotarło do nas, co znaczy być naprawdę razem, być jednością, której nic nie jest w stanie zniweczyć. Nasze życie zmieniło się, gdy zaufaliśmy całkowicie Panu Bogu. Teraz, gdy jest nam trudno, mamy tę pewność, że On nas nigdy nie opuści.

A jeśli coś dzieje się nie po naszej myśli, to z perspektywy czasu okazuje się, że właśnie to było dla nas dobre. Na co dzień widzimy, jak wielki sens ma sakrament małżeństwa.

Otrzymaliśmy od Pana Boga najpiękniejszy dar, jakim jest nasza córeczka. Wcześniej sporo mówiliśmy o dzieciach, ale nie staraliśmy się o własne. Dopiero sakrament wzbudził w nas wiarę, by oddać Bogu również sprawę naszego potomstwa. Nasza córeczka skończy niedługo trzy latka.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: Dziś 11:31
  łączna liczba komentarzy: 97
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26