nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023

PAP

dodane 05.01.2012 09:38

Hołowczyc pędzi w Dakarze

Trwa świetna jazda Krzysztofa Hołowczyca w Rajdzie Dakar. Polski kierowca jadący samochodem Mini All 4 Racing zajął piąte miejsce na czwartym etapie 34. Rajdu Dakar z San Juan do Chilecito (750 km w tym 326 OS). W klasyfikacji generalnej zajmuje czwartą pozycję.

Hołowczyc z belgijskim pilotem Jean-Marc Fortinem uzyskali piąty czas - 4 godziny i 24 sekundy. Najszybszy był Peterhansel, jadący także Mini All 4 Racing, który miał wynik lepszy od polskiego kierowcy o 10 minut i 51 sekund. Po czterech etapach załoga Orlen Teamu ma osiem minut i dziesięć sekund straty do Francuza.

Znakomicie radził sobie w środę Adam Małysz z pilotem Rafałem Martonem, którzy uzyskali 38. rezultat na odcinku specjalnym. W końcówce mieli niegroźne na szczęście zdarzenia. Najpierw uderzyła w nich Toyota jednego z uczestników i lekko uszkodziła lewy przód Mitsubishi Pajero, potem z bocznych krzaków wyjechał na nich motocyklista. Orzeł z Wisły szybko zareagował i dzięki temu obyło się bez poważniejszych konsekwencji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..