nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 03.01.2012 21:07

Nie odsuwaj się

Od lat siedziałam w ławce z jedną koleżanką, lubiłyśmy się. Niestety, w tym roku ona bardzo polubiła nową uczennicę. Spędzały ze sobą coraz więcej czasu. Po jakimś czasie powiedziała, że nie chce już ze mną siedzieć, że usiądzie z tamtą dziewczyną. Jest mi bardzo smutno, odsuwam się, izoluję od klasy. Nie szukam nowej koleżanki. Rozmawiam tylko z chłopakami, z którymi się chyba lepiej dogaduję. Czuję się samotna. 12-latka

Dobrze rozumiem, że jest Ci przykro, że źle się czujesz w tej sytuacji. Większość osób przeszła przez to przykre doświadczenie. A jednak spróbuj spojrzeć na tę sytuacje spokojnie. Jeśli przyjaciółka nie chce z Tobą siedzieć, to trzeba machnąć ręką i powiedzieć głośno "trudno". Przecież do lubienia nie można nikogo zmusić, a ona teraz pewnie zachwyca się inną koleżanką. Nie chowaj się. Wejdź jutro do klasy uśmiechnięta, zadowolona, usiądź tam, gdzie będzie miejsce i nie pokazuj, że Ci przykro. Nie jesteś sama, bo przyjaźnisz się z chłopakami. Już niedługo to będą najcenniejsze przyjaźnie. Ale przez całe życie dziewczyny potrzebują też siebie nawzajem. Przyjrzyj się każdej koleżance, rozmawiaj z każdą, bądź serdeczna, nigdy nie obgaduj tej, która nie chce z Tobą siedzieć. Odzywaj się do wszystkich dziewczyn, nie wybieraj na siłę nowej przyjaciółki. Takie sytuacje się zdarzają.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10