nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 03.01.2012 15:42

Rydułtowy, parafia św. Jerzego

Szalikowce - kibice Jana Pawła II z parafii Św. Jerzego w Rydułtowach

To my, dzieci z parafii Św. Jerzego w Rydułtowach. Roraty rozpoczynaliśmy wcześnie rano o 6.45 i zawsze z naszym kochanym Aniołem Jana Pawła II. Zwykle był na czas, ale zdarzało mu się "przybiegać" w ostatniej chwili. Słuchaliśmy bardzo uważnie o historii naszego cudownego Papieża. Codziennie odpowiadaliśmy na pytania a dodatkowo za dobre uczynki do kolebki wrzucaliśmy kawałki włóczki. Jeden kawałek włóczki za jeden dobry uczynek. Tyle nam się ich w parafii nazbierało, że w Wigilię czekało na Dzieciątko wspaniałe różnokolorowe ubranko, wydziergane z naszych dobrych uczynków.

Każdy kto nie opuścił więcej rorat niż 4 razy, na ich zakończenie otrzymał świetny żółty szal. Na jednej jego stronie jest nazwa naszej parafii, a na drugiej: bł. Janie Pawle II módl się za nami. Teraz każdy, kto w Rydułtowach
nosi ten szal, to gość (Gość). Stanowimy niezłą drużynę. Na zdjęciu było nas ponad 200!

Więcej listów

Ks. Jacek z Aniołem Jana Pawła II   Ks. Jacek z Aniołem Jana Pawła II To my szalikowce   To my szalikowce


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10