nasze media MGN 07/2024
dodane 03.01.2012 13:35

Višňové, Słowacja

Boże Narodzenie to jakby wieczność Boga przychodziła, by nawiedzić czas człowieka (Bł. Jan Paweł II. Wielki)

Serdecznie pozdrawiam całą redakcję Małego Gościa ze Słowacji!

Materiały duszpasterskie na Roraty 2011 były  wspaniały! Dzięki za to! Był to ponownie bardzo dobry materiał.
Tak jak ja pisal, wszystkie materiały byli tłumaczone na jazyk słowacki i dostarczane do wielu parafii. Księży i wiele osób na Słowacji są wdzięczni za to wszystko ....
Niech Vas za to wszystko sam Bog błogosławi.
„Cokolwiek zrobisz, zostaną nagrodzeno przez samego Boga.”
Rano w dniu na Roraty bylo w mojej parafii o wiele więcej ludzi niż w godzinach wieczornych. W kosciele były nie tylko dzieci, ale także dorosły, aby dowiedzieli się wielu nowych rzeczy z życia Jana Pavla Wielkiego. Zrobiliśmy w kosciele duży banner: Modlitwa do Ducha Świętego. Piosenkę napisaną specjalnie na tegoroczne Roraty – rownież mamy to przetłumaczone na język słowacki. 
W moim kościele we wsi Višňové codziennie rano chodziło do 90 dzieci. Fragmenty – cytaty –  pomysły Jana Pavla Wielkiego pisaliśmy na dużym formacie i daliśmy ich na dużu drabinu w kościele. Dzieci i dorośli się uczyli. Mieliśmy ciekawe schody. Każdego dnia w Adwencie Dzieciątko Jezus zeszło w dół o jeden krok do Betlejem.
Codziennie byla v parafii wielka uroczystość ponieważ Višňové jest miejsce pielgrzymkowe – Sanktuarium M. P. Nawiedzenia – gdzie przechowywana jest relikwia krwi Błogosławionego Jana Pawła II. Wielkiego, darowana nam właśnie przez Księdza Kardynała w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 2011 r. Lud Boży regularnie gromadzi się, by oddać szacunek nowemu Błogosławionemu.
Diecezja żylińska posiada kilka miejsc pielgrzymkowych, gdzie szerzy się kult Maryjny. Jan Paweł II. Wielki w sposób szczególny czczony jest w świątyni we Viszniovym (słow. Višňové). Również w naszej diecezji żylińskiej rośnie liczba czcicieli Błogosławionego Jana Pawła II. Lud Boży modli się do tego Papieża, który posiadał szczególne zdolności już w czasie, kiedy ży na tej ziemi i wierzymy, że również w chwili obecnej może nam wyprosić wiele łask, ponieważ przebywa już w domu Ojca Niebieskiego. Został już wyniesiony na ołtarz, dzięki czemu możemy się do Niego modlić i prosić o łaski za Jego wstawiennictwem.

Dlatego, jeszcze raz wielkie dzięki za wszystko !!!

Każdej i każdemu z Was, całą redakcję,  szczerym sercem życzę rok 2012 pełen łaski Bożej, zdrowie, pokoju, oraz darów Ducha Świętego. Sam Bóg niech prowadzi Was w nadchodzący Rok 2012. Jestem s Vami w modlitwie i u ołtarza. 
                                                                    

  Ks. Jozef Bagin, Višňové, Słowacja

Więcej listów

Višňové, Słowacja   Višňové, Słowacja   Višňové, Słowacja   Višňové, Słowacja   Višňové, Słowacja   Višňové, Słowacja  


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..