nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 03.01.2012 20:53

Skłócone przyjaciółki

Mam dwie bardzo sympatyczne przyjaciółki. Problem w tym, że one się nie znoszą, co i tak jest łagodnie powiedziane. Nie chcę z żadnej rezygnować, ale nieustanne kontrolowanie się, tłumaczenie, jakiś uniki- bardzo mnie to męczy i sama nie wiem, co dalej. 12-latka

Jeszcze trwa okres Bożego Narodzenia. Jeśli są wierzące, to powinny się pogodzić, tolerować, nie stwarzać niepotrzebnych problemów. Każdej osobno powiedz poważnie, że ta niechęć jest bardzo dziecinna. Osoby dojrzałe potrafią opanować swój egoizm i rozmawiają także z tymi, za którymi nie przepadają, szczególnie, jeśli to jest ważne dla ich przyjaciół. Mów im, że obie lubisz, że bardzo Cię męczy ta niezręczna sytuacja, że Ci utrudnia życie. Z lekkim zmrużeniem oka możesz je ostrzec, że chyba znajdziesz sobie nowe przyjaciółki, które nie będą stwarzały takich problemów. Spróbuj je rozbroić dobrym humorem, żartem, śmiechem, stwórz okazję, by podały sobie ręce i zaczęły się tolerować. Możecie we trzy zawrzeć przyjacielskie porozumienie. Jeśli będą uparte, to trudno, poczekaj do Wielkanocy i daj kolejną szansę, by wreszcie wydoroślały.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: Dziś 12:35
  łączna liczba komentarzy: 98
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26