nasze media Mały Gość 06/2024
dodane 21.12.2011 22:12

Wprowadzić w zdumienie

Jestem głęboko wierząca i bardzo bym chciała, aby wiara moich rówieśników była równie gorąca i mocna. Niestety, większość mojej klasy to osoby albo bardzo oziębłe religijnie, albo wręcz niewierzące. Nie bardzo wiem, co i jak mówić. Gimnazjalistka

Najważniejsze jest świadectwo swojego życia. W takich zwyczajnych sprawach. Niech w szkole widzą, że się wyróżniasz uczciwością, pogodą ducha, serdecznością. Powinnaś byc taka, by Twoi rówieśnicy przyglądali Ci sie i myśleli, w czym tkwi tajemnica Twojej radości życia, serdeczności, dobrego humoru. A Ty w różnych drobnych sprawach mów, że jesteś wierząca. Np. medalik na szyi, może różaniec w torebce, którego się nie będziesz wstydziła, może jakiś inny znaczek, np ryba, symbol chrześcijaństwa. Wiadomo, że na wycieczce wchodzisz do kościoła na krótką modlitwę. Na lekcjach religii starasz się być przygotowana, pokazujesz, że to dla Ciebie ważne. Świadectwo dajesz też wśród sąsiadów, że jesteś pomocna, kulturalna. Uwaga- papież już ogłosił, że zbliża się rok wiary. W tej chwili opracowywane są szczegółowe materiały. Tu chodzi o nową ewangelizację Europy. Czyli dokładnie coś dla Ciebie. Nie wiem, czy należysz do jakiejś wspólnoty, bo tam z pewnością dotrą różne ważne dokumenty, materiały.
Nawraca się przez przykład swojego życia, przez pokazywanie swojej wiary, przez dobro świadczone innym....Uważaj też, byś nie zapomniała o dobroci i pomocy dla najbliższej rodziny. Bo czasami nastolatek rzuca sie w wolontariat, w pomaganie innym, a własnej babci nie odwiedzi, mamie nie pomoże. Dobro świadczone najbliższym jest najtrudniejsze. Jednocześnie mocno pogłębiaj swoją wiarę, byś mogła dyskutowac z wątpiącymi, byś umiała sporo wyjaśnic. Módl się mocno o dary Ducha Świętego, o dobre rozpoznanie swojej drogi życiowej i misji do spełnienia. Zaglądaj na naszą stronę internetową, na www.wiara.pl lub na inne np www.deon.pl, na www.mateusz.pl i wiele, wiele innych.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..