nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023

PAP

dodane 21.12.2011 09:42

Ogrody doświadczeń

Ponad 30 interaktywnych instalacji przedstawiających anatomię człowieka i środowisko, w jakim żyje, znalazło się na wystawie Humanitarium.

Wystawę otwarto we wtorek. Jest ona pierwszą częścią „Ogrodów Doświadczeń” – centrum naukowo-edukacyjnego, które powstaje na terenie Kampusu Wrocławskiego Centrum Badań EIT +.

Humanitarium to stała wystawa skierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży. „Młodzi ludzie będą korzystali z tego miejsca, aby od najmłodszych lat uczyć się obcowania z nauką. To będzie kuźnia kadry EIT +, ponieważ dzieci i młodzież widząc powstające tu laboratoria i ludzi nauki z całego świata będą chcieli tu w przyszłości powrócić" – mówił podczas otwarcia Humanitarium prezes EIT + prof. Mirosław Miller.

Ekspozycja została podzielona na kilka sekcji tematycznych. W sekcji „Anatomia” zwiedzający mogą poznać budowę i funkcjonowanie ludzkich mięśni, szkieletu, serca czy mózgu. W dziale „Świat zmysłów” można przetestować swój wzrok, słuch, węch oraz dotyk. W kolejnej sekcji „Ekologia i energia” znalazły się miniatury domów, w których przedstawiono funkcjonowanie zasilania i mediów. Ostatnim obszarem tematyczny jest „Fizyka na wesoło”. Tu zwiedzający dzięki doświadczeniom mogą poznać podstawowe prawa fizyki.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..