nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 12.12.2011 14:56

Krotoszyn

W niedzielę 4 grudnia na Mszę św. z udziałem dzieci w parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie przybył św. Mikołaj w pięknym stroju biskupa na… żywym wielbłądzie.

Pragnęliśmy w ten sposób rozbić „mit” Św. Mikołaja jako wyrośniętego krasnala z reniferami obok. Przecież to był wyjątkowy Święty, który roznosił podarunki wszystkim, którzy byli w potrzebie. W pięknej Turcji trudno znaleźć renifery, ale o prawdziwego wielbłąda jest szansa się potknąć. Można sobie wyobrazić, ile radości sprawił dzieciom i ich rodzicom niezwykły Gość z Nieba rozdający najmłodszym czekoladki i „cukierki wzrostu, mądrości i urody”. Śmiechu było co nie miara. Dodatkowa atrakcja to zwierzątko, na którym przybył Św. Mikołaj – dwuletnia, bardzo spokojna wielbłądzica, której głaskania i przytulania wśród dzieci nie było końca.

To wszystko mogło dokonać się w naszej Parafii, w czasie, kiedy prawie dwieście dzieci przychodzi codziennie na Roraty z „Małym Gościem” i Błogosławionym Janem Pawłem II, którego relikwie krwi umieszczone w kopii „Krzyża Papieskiego” codziennie wnosimy wraz ze świecą roratnią do ołtarza w czasie uroczystej procesji z lampionami. Dziękujemy wraz z dziećmi, ich rodzicami i dziadkami za przepiękne pomoce do tegorocznych Rorat. To prawdziwa kopalnia pomysłów. O wielu faktach z życia Jana Pawła II dowiadujemy się dzięki waszym przecudnym materiałom. Oby wstawiennictwo Matki Bożej Pani Roratniej i Błogosławionego Jana Pawła II oraz naszych aniołów stróżów pomogło nam wszystkim pięknie przeżyć Święta Bożego Narodzenia.

Z życzeniami radosnych i Błogosławionych Świąt.
ks. proboszcz Dariusz Kowalek z księżmi współpracownikami i całą Parafią.

Więcej listów
 

     

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10