nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 05.12.2011 21:23

Tak trudno rozmawiać

Mam już serdecznie dość swojej nieśmiałości. Nie potrafię rozmawiać z chłopakami. A jeśli już jakiś mi się podoba, to mnie kompletnie blokuje. Nie odezwę się, by nie wyjść na idiotkę. Postanowiłam z tym skończyć. Ale jak? 16-latka

To zupełnie naturalne, że wiele dziewczyn i również wielu chłopaków nie potrafi rozmawiać z płcią przeciwną. Po prostu są osoby wrażliwe, nieśmiałe i mają takie kłopoty. Radzę Ci, byś zaczęła trenować rozmowy z chłopakami na tych kolegach, na których Ci wcale nie zależy. Bo wtedy jest mniej nerwów. Czyli jakieś pierwsze żartobliwe zdania skieruj do tych właśnie chłopaków. Pytaj ich o różne drobiazgi. Jednocześnie obserwuj uważnie swobodne koleżanki, które pewnie wcale nie myślą o tym, jak wypadną w oczach kolegów. Spróbuj nie osadzać się tak krytycznie, myśl o sobie pozytywnie. Rozejrzyj uważnie po klasie i z pewnością zauważysz, że kilku chłopaków nie rozmawia z dziewczynami, a kilka dziewczyn ma podobne problemy do Ciebie. Wszystko minie z wiekiem. Już teraz zmieniaj sytuację drobnymi krokami. Oceniaj innych życzliwie, uśmiechaj się, bądź pogodna, nie narzekaj, tylko ciesz się drobiazgami.
 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10